Třetí závod FIA Formule E se konal v saúdskoarabském Diriyahu.

E-PRIX V DIRIYAH: VÍKEND PŘINÁŠEJÍCÍ POZITIVNÍ BODY A PONAUČENÍ PRO DS AUTOMOBILES

  • Piloti DS Automobiles nedokázali ve třetím závodě mistrovství světa ABB FIA Formule E bodovat
  • Jean-Eric Vergne skončil v Diriyah na 16. místě a Stoffel Vandoorne po penalizaci na 20. místě
  • Před příštím podnikem v Indii, který se uskuteční 11. února, je třeba se poučit ze získaných zkušeností

Třetí závod MS 2023, který se konal v saúdskoarabském Diriyahu, neumožnil společnosti DS Automobiles pokračovat v 9. sezóně šampionátu ABB FIA Formule E v zisku bodů. Po pátečním sedmém místě Jeana-Erica Vergneho se tentokrát zdálo, že se prosadí jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne, který startoval z 8. místa startovního roštu.

 

01 VANDOORNE Stoffel (bel), DS Penske Formula E Team, Spark-DS, DS E-Tense FE23,

Bohužel mu v použití ideální strategie v závodě, který byl opět mimořádně vyrovnaný, zabránil problém s vysílačkou. Úřadující mistr světa neměl potřebné informace k tomu, aby mohl zabojovat proti svým soupeřům, a tak se nedokázal prosadit. Cílovou čáru projel na 11. místě, ale po dojezdu byl penalizován za to, že neaktivoval druhý útočný mód (kvůli problémům s vysílačkou), a v konečném pořadí se tak propadl na 20. místo.

Jean-Eric Vergne, který skončil až na 16. místě, absolvoval obtížný závod, jenž poznamenal zejména kontakt s bývalým týmovým kolegou Antoniem Félixem Da Costou. Přes veškerou snahu skončil jediný dvojnásobný mistr v historii Formule E na 16. místě.

I když se výsledky na papíře příliš nepodobají nadějím, vkládaným na začátku sezony, oba závody v Saúdské Arábii umožnily francouzskému prémiovému výrobci a celému týmu DS PENSKE vyvodit řadu užitečných poznatků pro zbytek sezony. V kancelářích a na simulátoru ve Versailles se úsilí nepochybně znásobí!

Po intenzivním začátku sezóny bude jasným cílem zvrátit trend na zbrusu novém okruhu v indickém Hajdarábádu, který bude hostit čtvrtý závod letošní 9. sezóny. Termín dalšího kola mistrovství světa ABB FIA Formula E je stanoven na 11. února.

 

01 VANDOORNE Stoffel (bel), DS Penske Formula E Team, Spark-DS, DS E-Tense FE23

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Byl to velmi poučný víkend, který nám přinesl některé velmi pozitivní zážitky a jiné komplikovanější zkušenosti, které nás nicméně hodně naučily. Tým má velkou motivaci se ze všech poznatků poučit a už teď se soustředíme na další závod v Indii!“

Jean-Éric Vergne, vítěz Formule E z let 2018 a 2019:

„Dnes jsem prostě neměl tempo, ani v kvalifikaci, ani v závodě. Vyzkoušeli jsme spoustu věcí, a abychom dosáhli lepších výsledků, musíme vůz vylepšit. Jsem velmi spokojený s prací, kterou tým odvedl za celý víkend, a myslím, že jsem jel dobře. Nicméně jsme prostě nebyli dostatečně rychlí, takže doufám, že se nám to v blízké budoucnosti podaří zlepšit.“

Stoffel Vandoorne, úřadující šampion Formule E:

„Byl to složitý den. V kvalifikaci jsme se však dokázali zlepšit, protože jsem se poprvé dostal do soubojů (v nichž proti sobě stojí osm nejlepších po kvalifikaci po skupinách, pozn. redakce). To dokazuje, že i když máme pořád na čem pracovat, děláme pokroky.

Startoval jsem z osmého místa a cítil jsem, že vzhledem k tomu, že náš vůz už od začátku roku prokazoval výkonnost, mohl bych se v závodě dostat dopředu. Bohužel po čtyřech nebo pěti kolech zmizely veškeré údaje na volantu a ztratil jsem rádiovou komunikaci s týmem.

Neměl jsem tedy žádné informace o tom, jak můžu hospodařit s energií, a aby toho nebylo málo, byl jsem po závodě dokonce penalizován za to, že jsem nevyužil druhý útočný mód. Vypadá to, že štěstí momentálně není na naší straně…“

 

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 92 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 15 vítězství
  • 44 pódiových umístění
  • 22 pole position

 

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely nová DS 3, DS 4, nová DS 7 a DS 9.

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS STORE.

Novinky o DS France sledujte na www.DSautomobiles.fr @ DS_France

a mezinárodní dění kolem značky DS na www.DSautomobiles.com    @DS_Official

 

25 VERGNE Jean-Eric (fra), DS Penske Formula E Team, Spark-DS, DS E-Tense FE23, action during the 2023 Diriyah ePrix, 2nd meeting of the 2022
PENSKE Autosport

PENSKE AUTOSPORT je americká závodní stáj, kterou v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, která je největším trhem s elektromobily na světě.

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007–2014) se tým s nadšením pustil do přechodu na elektromobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Mottem týmu je latinská věta „E Pluribus Unum“, tedy „V jednotě je síla“.