Z ARS v Sosnové se pomalu stává mezinárodní série.

Autodrom Rally Série 2022/23 (6. února 2023)

Vítězství až v samém závěru vybojoval Vladimír Hanzl s Fordem Fiesta skoro WRC.

Únor sliboval zimní podmínky, avšak nakonec spadla jen sem tam nějaká vločka, a tedy s výsledky počasí tentokrát nezamíchalo. Na startu se sešla opět spousta nových závodníků a závodnic nejen z Čech, a tak se z ARS stává pomalu mezinárodní série.

V tréninku byl nejrychlejší Vladimír Hanzl a naznačil tak, že se s ním musí počítat. Po první sérii vedl Daniel Suk před Jerry Stochem (oba Subaru), třetí byl Dominik Nwelati (VW Polo). Po druhé sérii si oba „subaristé“ pořadí prohodili. Za ně se již posunul Vladimír Hanzl, ale na prvního ztrácel téměř 5 sekund, a tedy nic nenasvědčovalo tomu, že by měl ještě útočit na místo nejvyšší. Ve třetí sérii však zajel 2 absolutně nejrychlejší časy a uzmul si vítězství pro sebe.

V souboji 2 vozů Subaru byl nakonec o pouhých 6 setin sekundy rychlejší Daniel Suk a na třetí místo tak odsunul Jerryho Stocha. Že i v zimě se dát s BMW jet rychle dokázal čtvrtým místem absolutně vítěz dvoukolek Tomáš Kudrna, druhý ve dvoukolkách skončil se svým vrchařským speciálem Dominik Nwelati. O necelou sekundu zpět byl pak ostřílený Lukáš Krupička (Opel Corsa Rally4).

Nejrychlejším juniorem byl opět Dominik Huráb (Toyota Yaris GR – 8. absolutně) před Leošem Hradilem jr. (Honda Civic), třetí místo vybojoval Tomáš Čapek (Škoda Felicia).

Nejrychlejší závodnicí byla Tereza Kadlecová (Škoda Felicia). Druhé místo obsadila účastnice z Německa Rebbeka Zilian (Renault Clio), třetí byla Karla Škrétová (Škoda Fabia).

V čele průběžného absolutního pořadí se udržel Daniel Suk, který navýšil svůj náskok na druhého Dominika Nwelati na 14 bodů. Stejný počet bodů jako Dominik má i vítěz posledního závodu Vladimír Hanzl.

Ve dvoukolkách je průběžně první Dominik Nwelati (96 bodů), druhý je Tomáš Kudrna (BMW – 71 bodů), třetí zůstává Marek Lacika (Renault Clio – 51 bodů).
Mezi juniory si upevnil první místo Dominik Huráb (102 bodů), druhý je Leoš Hradil (80 bodů), třetí je i přes neúčast v závodě František Blumel (61 bodů).

Mezi děvčaty stále vede Nikola Halousková (60 bodů), ale druhá Tereza Kadlecová na ni ztrácí už jen 3 body. Pavlína Krysličková a Eva Pilecká (34 body) stále svorně drží třetí místo.

Třídu 11 vede suverénně Martin Donát (VW UP), ve třídě 12 kraluje Dominik Nwelati, ve třídě 21 je bezkonkurenční Marek Hons (Peugeot 106), stejně jako ve třídě 22 Dominik Nwelati, třídu 31 vede Dominik Huráb (Suzuki Swift), třídu 32 Marek Lacika , třídu 41 vede nestárnoucí Jiří Šén (Hyundai i30n), třídu 42 Tomáš Kudrna (BMW), třídu 51 má pod kontrolou Daniel Suk, ve třídě 52 si upevnil své vedení Vladimír Hanzl (Ford Fiesta).

Další, v pořadí již sedmý závod, nás čeká v sobotu 4. března. Všichni se můžeme těšit opět na novou konfiguraci trati, která se ještě nikdy nejela. A bude to opravdu hodně rychlé. Tak neváhejte a přijeďte si i vy užít sobotu v náruči motorsportu.

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na