Recyklace je jednou z klíčových činností skupiny Stellantis.

Stellantis a Galloo zakládají společný podnik na recyklaci vozidel s ukončenou životností  

  • Společný podnik bude zajišťovat recyklaci vozidel s ukončenou životností od značek skupiny Stellantis a dalších výrobců automobilů.
  • Podnik zahájí provoz na konci roku 2023 ve Francii, Belgii a Lucembursku a poté se rozšíří po celé Evropě.
  • Recyklace je jednou z klíčových činností modelu cirkulární ekonomiky skupiny Stellantis představeného ve strategickém plánu Dare Forward 2030.
  • Stellantis N.V. a Galloo, jeden z předních recyklátorů kovů, oznamují, že dnes podepsaly memorandum o porozumění o zahájení jednání o vytvoření společného podniku specializujícího se na recyklaci vozidel s ukončenou životností (End-of-Life Vehicle = ELV). Toto oznámení potvrzuje závazek automobilky rozvíjet své aktivity v oblasti cirkulární ekonomiky.

Společný podnik Stellantis-Galloo bude spolupracovat s vybranými autorizovanými středisky pro nakládání s odpady, která budou odebírat vozidla ELV od jejich posledních majitelů, což umožní zpětné získání dílů pro renovaci, repasování a recyklaci. Očekává se, že provoz společného podniku bude spuštěn na konci roku 2023 nejprve ve Francii, Belgii a Lucembursku a následně se rozšíří po celé Evropě. Podnik bude nabízet své služby i dalším automobilkám.

„Pokud chceme snížit dopad našich vozidel na životní prostředí, je nezbytné usnadnit zákazníkům recyklaci jejich vozidel po skončení životnosti,“ uvedla Alison Jonesová, senior viceprezidentka pro globální cirkulární ekonomiku ve skupině Stellantis.

„Opětovné začlenění dílů a materiálů zpět do hodnotového řetězce šetří omezené zdroje naší planety a přispívá k našemu cíli dosáhnout do roku 2038 uhlíkové neutrality. Těšíme se, že tento program v letošním roce zahájíme a rychle ho rozšíříme.“

Jsme rádi, že můžeme oznámit tento nový krok vpřed v rámci našeho dlouholetého partnerství se společnostmi Peugeot a Citroën a následně se skupinou Stellantis a že můžeme pokračovat v udávání směrů v oblasti udržitelného a odpovědného podnikání, kdy recyklaci vozidel s ukončenou životností dáváme zcela nový význam,“ uvedl Rik Debaere, generální ředitel společnosti Galloo.

 

„Společně se skupinou Stellantis jsme hnací silou inovací a zajišťujeme udržitelnější budoucnost pro všechny.“

Recyklace je nedílnou součástí strategie obchodní divize skupiny Stellantis pro cirkulární ekonomiku, která se opírá o princip 4R: Reman (repase), Repair (oprava), Reuse (opětovné použití), Recycle (recyklace). Program recyklace vozidel s ukončenou životností přispěje k desetinásobnému nárůstu příjmů z recyklace a čtyřnásobnému nárůstu příjmů z prodeje náhradních dílů ve srovnání s rokem 2021 a do roku 2030 vygeneruje obrat přesahující 2 miliardy eur, což je jeden z cílů stanovených ve strategickém plánu Dare Forward 2030 skupiny Stellantis.

Tento program recyklace rovněž podporuje cíl skupiny Stellantis používat do roku 2030 v nových vozidlech 40 % ekologických materiálů.

Transakce bude dokončena po podpisu konečných dokumentů a bude podléhat obvyklým podmínkám uzavření a schválení regulačními orgány.

# # #

 

Stellantis

Stellantis (NYSE / MTA / Euronext Paris: STLA) je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility. Naše značky Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move a Leasys jsou ikonické a nesou v sobě bohatou historii. Jejich inovativní produkty a služby jsou prodchnuty vášní vizionářů, kteří je založili, i nadšením dnešních zákazníků.

Díky naší rozmanitosti jsme lídrem v oblasti mobility zítřka. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší společností v oblasti udržitelných technologií mobility a zároveň vytvářet ještě větší přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí. Více informací naleznete na www.stellantis.com.

 

Galloo

Společnost Galloo byla založena v roce 1939 a je jednou z největších a nejinovativnějších společností v oblasti cirkulární ekonomiky. Prostřednictvím rozsáhlé sítě 42 poboček (BE, FR, NL) zajišťuje zpětné získávání, zpracování a opětovné použití kovů (železných i neželezných), jakož i některých druhů průmyslových plastů pro globální odvětví kvalitních materiálů.

Společnost Galloo každoročně vdechne druhý život více než milionu tun oceli, více než 60 000 tun kovů a 35 000 tun technických plastů, a to s co nejmenším dopadem na životní prostředí. www.galloo.com