Jaroslav a Erik Melichárkovci zlatí na Dobšiné. A mistry 2023.

Bratia Melichárekovci majú druhý titul!!!

Už v predposlednej súťaži sezóny Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží, ktorá sa jazdila v Dobšinej, sa rozhodlo o majstrovskom titule. 

 Suverénnym víťazstvom v Dobšinej potvrdili bratia Jaroslav a Erik Melichárekovci svoju tohtoročnú neporaziteľnosť a zaslúžene si do histórie slovenského motoristického športu zapisujú svoj druhý titul absolútnych majstrov Slovenska v rely. „Počkali sme si osem rokov od prvého titulu, no o to väčšiu radosť máme,“ netajil v cieli na námestí v Dobšinej vysmiaty Jaro Melichárek.

„Je to krásny úspech pre celý náš tím MELICO RACING, ktorý počas sezóny fungoval na jednotku. Auto bolo vždy perfektne pripravené. Nemali sme žiadne technické problémy. Myslím si, že aj ako posádka sme odjazdili jednu z našich najlepších sezón a vyhrali sme zaslúžene.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí nám fandili a držali palce. Veľká vďaka za podporu patrí našej rodine a všetkým členom nášho tímu, ktorí to s nami vybojovali. Veľmi si to vážime.“

 

 

Druhý ročník súťaže v Dobšinej však pre Melichárekovcov nezačal ideálne. „Ráno bolo chladno, vlhko a dosť sa šmýkalo. Ale to každému,“ opisuje Jaro štart do súťaže. Ford Fiesta RS WRC mal obutú strednú zmes do sucha a na prvú posádku v úvodnej ereske zaostal pár sekúnd. Bolo to však výborné východiskové postavenie do zvyšku súťaže.

„Od druhej rýchlostnej skúšky sme sa dostali do správneho tempa a v polovici súťaže sme už priebežne viedli,“ pokračuje pilot tímu MELICO RACING, ktorého ráno seklo v krížoch, no statočne s tým zápasil. „Do druhej polovice sme prezuli, aby sme nenechali nič na náhodu a pokračovali sme v nasadenom tempe. Domáci „strelci“ dobre poznali trať, čím nás nútili nepoľaviť. Bola to teda rýchla súťaž a všetci sme si dobre zajazdili.

Zaujímavé bolo jazdiť známe úseky v obidvoch smeroch, čo sme si tiež užívali. Sme radi, že sa nám vyhli technické problémy a podarilo sa nám udržať tohtoročnú neporaziteľnosť aj naďalej. Sme na to hrdí.“

 

 

Dobšinská súťaž sa jazdila s koeficientom štyri a tak si Melichárekovci pripísali 120 bodov, ktoré definitívne dobudovali už ich nedostižný náskok pred poslednou súťažou sezóny v Košiciach (22. októbra 2023).

Aktuálne druhá posádka v priebežnom hodnotení Medzinárodných majstrovstiev Slovenska (MMSR) zaostáva už viac ako dvesto bodov, pričom maximum bodov za Košice, aj napriek koeficiente päť, je iba 150 bodov. 

 

 

Ľuboš Kašický