Aliyyah Koloc se znovu vydá do písku.

Aliyyah Koloc se znovu utká se světovou elitou. Čeká ji náročná Abu Dhabi Desert Challenge

Od 26. února do 2. března se Aliyyah Koloc svým navigátorem Sébastianem Delauneyem opět vydá do písku a dun. Abu Dhabi Desert Challenge je po Rally Dakar druhým podnikem mistrovství světa W2RC . Pilotka týmu Buggyra ZM Racing znovu nastoupí v elitní třídě Ultimate (dříve T1+) s vozem RedLined Revo T1+ a postaví se proti takovým velkým jménům, jako jsou čtyřnásobný vítěz Dakaru Nasser Al-Attiyah, či vítěz Desert Challenge z roku 2018 Martin Prokop.

Na Abu Dhabi Desert Challenge pojede Aliyyah podruhé. V loňském roce, ještě v kategorii T3 s vozem Can-Am, skončila v hodnocení W2RC na třetí příčce. Tento rok, kdy postoupila do elitní třídy, chce soutěž absolvovat bez výrazných problémů, nasbírat další zkušenosti a zaútočit na umístění v první desítce.

„Začátek roku je velmi hektický. Po Dakaru a Saudi Baja mě teď čeká další výzva. S Abu Dhabi Desert Challenge mám sice zkušenosti z loňska, ale s autem třídy Ultimate to bude nová výzva. Ty mám ale ráda a moc se těším, jak se s ní spolu se Sebem poperem,“ prohlásila teprve 19letá závodnice.

 

Abu Dhabi Desert Challenge je jednou z nejstarších a nejprestižnějších dálkových soutěží světa. Jela se poprvé už v roce 1991. Letošní ročník odstartuje ve městě Al Dhannah a bude se konat na téměř 1200 km dlouhých měřených úsecích, z nichž velká část povede přes písek a duny. Na trati se objeví nové úseky a poprvé od roku 2002 se vrátí do města Mezaira’a a oázy Liwa.

Z roku 2024 neuplynuly ještě ani celé dva měsíce a Aliyyah má už za sebou odjeto mnoho závodních kilometrů. S vozem Buggyra Red-Lined Revo T1+ závodí v kategorii Ultimate v mistrovství světa W2RC i Blízkovýchodního poháru FIA Baja. Pilotka Buggyry má na svém kontě 25. místo v celkovém pořadí lednové Rallye Dakar.

Na začátku února si dojela pro 7. místo v Saudi Baja v Hailu.

 

Program Abu Dhabi Desert Challenge 2024:

26. února: Prolog Abu Dhabi – Al Dhannah
27. února: 1. etapa Al Dhannah
28. února: 2. etapa Al Dhannah – Mzerr’ah
29. února: 3. etapa Mezaira’a
1. března: 4. etapa Mezaira’a
2. března: 5. etapa z Mezaira’a do Abu Dhabi

 

 

Buggyra

PR