Okruh E-Prix kolem výstaviště Tokyo Big Sight hostil elektrické jednosedadlové vozy

DS AUTOMOBILES MEZI PĚTI NEJLEPŠÍMI TÝMY PO PRVNÍ TOKYO EPRIX

  • První Tokyo E-Prix, páté kolo světového šampionátu ABB FIA Formula E, nebyla pro DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT příznivá.
  • Po náročné kvalifikaci Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne tvrdě bojovali ve středu pole a na velmi hrbolaté trati skončili těsně mimo body.
  • Navzdory konečnému výsledku, který nenaplnil očekávání, zůstává DS Automobiles před dvojzávodem v italském Misanu, který se uskuteční za dva týdny, v první pětce šampionátu týmů.

Tokijský okruh E-Prix o délce 2,5 kilometru, který vede kolem po nábřeží kolem výstaviště Tokyo Big Sight, nebyl tento víkend pro plně elektrické jednosedadlové vozy a jejich jezdce vůbec jednoduchý. V prvním volném tréninku se Stoffel Vandoorne potýkal s problémy s baterií, které přímo souvisely s nerovnostmi na okruhu.

Baterie byla znovu vyměněna před závodem, do kterého šampion z roku 2022 odstartoval z 18. místa na startovním roštu, čtyři místa za svým týmovým kolegou Jeanem-Ericem Vergnem. Takhle se na scéně objevilo duo vozů DS E-TENSE FE23, které si razilo cestu zpět vzhůru startovním polem.

 

 

 

Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne dělali během první tokijské E-Prix pokroky a využívali strategii, která jim umožnila během 35 kol závodu postupovat do bodované zóny. Tato taktika se téměř vyplatila a dvojnásobný šampion Jean-Eric Vergne skončil v cíli na 11. místě. Stoffel Vandoorne, který se po většinu závodu držel za svým týmovým kolegou, byl v závěrečných fázích opatrnější a nakonec minul šachovnicovou vlajku na 16. místě.

Přestože tým DS PENSKE v japonské metropoli své bodové konto nerozšířil, jeho cíl je nyní pevně upřen na italský okruh Misano, kde se za čtrnáct dní uskuteční šestý a sedmý závod 10. sezóny světového šampionátu ABB Formula E. Na této konvenčnější trati budou jezdci DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT usilovat o výsledky na vyšších příčkách celkového pořadí.

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

25 VERGNE Jean-Eric (fra), DS Penske, DS E-Tense FE23,

„I když se stále držíme v první pětce klasifikace týmů Formule E, nejsme spokojeni s našimi výsledky v prvním závodě v Japonsku. Byl to komplikovaný víkend, zejména kvůli problémům s bateriemi, které nás ovlivňovaly od prvního volného tréninku.

To znamenalo, že jsme neměli dostatek času na řádné otestování našich vozů na zcela nové trati, která je především několika velkými nerovnostmi, jež nás ovlivnily více než naše soupeře, velmi odlišná od ostatních. Jsem si jistý, že se z této zkušenosti hodně naučíme. Nyní je čas soustředit se na další závody v Misanu. Italský okruh je konvenčnější trať, která našim vozům lépe vyhovuje.“            

 

Jean-Eric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019:

„Byl to pro nás těžký víkend bez bodů, což je samozřejmě zklamáním. Sezóna je ale ještě dlouhá a čekají nás další závody, takže je možné všechno. I když byl víkend v Japonsku náročný, nadále tvrdě pracujeme. Nyní musíme vše rychle analyzovat a zjistit, jak se můžeme do budoucna zlepšit.“

 

 

Stoffel Vandoorne, šampion Formule E z roku 2022:

„Byl to komplikovaný víkend hned od začátku, kdy jsme vynechali první trénink kvůli problémům s baterií. Je to o to větší škoda, že jsme jeli na novém okruhu. Tato kola by pro nás byla velmi důležitá pro to, abychom se pokusili najít správné tempo. Po celý víkend jsme se tak ocitli hodně dole v pořadí. Ale nechci to používat jako výmluvu. Jednoduše jsme nebyli dost dobří, v kvalifikaci nám chyběla rychlost.

V závodě jsme neudělali výrazný pokrok a prostě jsme neměli takové tempo, v jaké jsme doufali. Bojovali jsme s nastavením, pneumatikami, řízením energie: to vše nám velmi ztěžovalo postup. Nyní se z toho všeho musíme poučit.“

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 110 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 16 vítězství
  • 48 pódiových umístění
  • 23 pole position
VANDOORNE Stoffel (bel), DS Penske, DS E-Tense FE23, VERGNE Jean-Eric (fra), DS Penske, DS E-Tense FE23

 

O DS AUTOMOBILES

Mezi základní rysy značky DS, která vznikla v roce 2014, patří avantgardní duch a výjimečné dědictví a její ambicí je přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3, DS 4, DS 7 a DS 9.

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

Novinky o DS France sledujte na www.DSautomobiles.fr @ DS_France

a mezinárodní dění kolem značky DS na www.DSautomobiles.com    @DS_Official

VERGNE Jean-Eric (fra), DS Penske,

O PENSKE Autosport

PENSKE AUTOSPORT je americká závodní stáj, kterou v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, která je největším trhem s elektromobily na světě.

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007–2014) se tým s nadšením pustil do přechodu na elektromobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Mottem týmu je latinská věta „E Pluribus Unum“, tedy „V jednotě je síla“.

 

 

 

PR