ADAC GT4 na Norisringu: Vítězství pro pro našince Josefa Knoppa s Porsche.

Nedělní vítězství pro pro Josefa Knoppa

Na Norisringu absolvoval šampionát ADAC GT4  třetí podnik svého ročníku a nedělní závod skončil ohromným úspěchem českých barev: vyhrála posádka Josef Knopp-Finn Zulauf na Porsche Cayman stáje Avis WS.

 

V poli 22 vozů patří Avia-WS-Porsche Cayman česko-německé posádky Knopp-Zulauf mezi nejrychlejší. Do sobotního závodu kvalifikoval Plzeňák vůz hned za týmovými kolegy Kronbergem a Stillem jako čtvrtý. Jeho stint mu ale vůbec nevyšel a předal Zulaufovi mimo top10. Zatímco se tedy z vítětsví radovala zkušená dvojice Schrey-Piana (Hofor-BMW), museli se Knopp s Zulaufem spokojit s 12. místem.

 

 

V neděli mělo  být mnohem lépe. Základní kámen k úspěchu položil Finn Zulauf nejlepším časem kvalifikace před dalšími dvěma vory Porsche týmu Avia WS. Nedělní odpoledne se pak pro něj proměnilo v krasojízdu. Zulauf předal Knoppovi z prvního místa a ten bezchybně dovedl vůz do cíle těsně před agresivním Razoon-Porsche Dána Birche a Němce Berndta.

V celkovém pořadí ADAC GT4 drží Knopp s Zulaufem druhé místo. Šampionát pokračuje podniky na Nürburgringu, Red Bull Ringu a Hockenheimringu.

Text a foto: Roman Klemm

 

Výsledek nedělního závodu ADAC GT4 Germany:

  1. Knopp-Zulauf, Avia WS Porsche 718 Cayman
  2. Birch-Berndt, Razoon-Porsche 718 Cayman
  3. Tarillion-Stifter, Razoon-Porsche 718 Cayman
  4. Springob-Connor, CV-Mercedes AMG
  5. Gjerdrum-Tregurtha, CV-Mercedes AMG
  6. Bosco-Pluschkell, Mücke-Mercedes AMG