DTM Classic na Norisringu: „Umírání velkých jmen“ ( i jejich techniky).

DTM Classic na Norisringu 2024

Víkend DTM na Norisringu tradičně okořenily dva závody klasiků. V sobotu se jasně prosadil Stefan Mücke na „svém“ relativně moderním Mercedesu, neděle měla pro fandy připraven snad nejdramatičtější podívanou víkendu, ve které se v duelu dvou vozů Audi prosadil Anton Werner.

 

Třída DTM-Classic nahlásila pro Norisring 18 vozů, ze kterých bohužel již tři „nepřežily“ první volný trénink. Zvláště při tom bolelo, že mezi těmito neopravitelně poškozenými exempláři byly i Audi V8, se kterým jel hvězdný  Hans-Joachim Stuck a BMW, do kterého měl usednout vítěz DTM Harald Grohs.

Kvalifikaci sobotního závodu ovládl dle očekávání Stafan Mücke na Mercedesu Benz-C-Klasse (vůz z roku 2007 po Suzie Staddartové) před další „moderní siluetou“, Audi A4 Stefana Ruppa. Závod poté odpovídal „papírové formě“. Profík Mücke se jasně prosadil, přičemž těžil z defektu Ruppova vozu.

Anton Werner na mohutném Audi 200 měl již dvě kola ztráty, třetí dojel Švýcar Ruch na BMW M3. Horší bylo, že ze závodu odstoupil i další bývalý superstar DTM: Altfrid Heger rozbil převodovku svého Audi V8…

 

Pro nedělní závod převzal vítězný vůz soboty Peter Mücke, který nedokázal karbonový Mercedes hnát po Norisringu zdaleka tak rychle, jako jeho syn. A tak se mělo rozhodnout mezi Wernerovým Audi 200 a Ruppovým A4. Oba předváděli krásný sport (i když vše zavánělo tím, že Rupp nikdy úplně neodkryl všechny své karty).  

Velká show ovšem skončila 9 kol před koncem, když se Ruppův vůz opětovně porouchal… Třetí za Mückem dojel Ronnie Scheer na Fordu Sierra RS500.

Text a foto: Roman Klemm

 

 

Stefan Mücke na jeho velmi rychlém Mercedesu C-Klasse.

 

 V neděli předvedli Anton Werner a Stefan Rupp nejlepší duel celého víkendu.

 

 Králem smyků byl tento Ford Escort RS2000 (ex-Olaf Manthey) jezdců Brauneisera a Roesslera. To auto se prostě „hýbe“, jaká to musela být dříve podívaná na plné pole driftujících es…

 

 Vodící vozidlo Prince Leopolda von Bayern poháněné systetickým palivem.

 

Michael Müller připravil dva BMW E21 pro sebe a bývalého profíkla DTM, Gerharda Müllera. S oběma vozy svého času závodili Helmut Kelleners se Sigi Müllerem juniorem.

 

Vítěz 24h Spa Altfrid Heger na Stuckově Audi V8-DTM.

 

Býval svého času miláčkem publika DTM: Ford Mustang

 

Stuckův Audi zůstal od pátku v depu…

 

 Nor Gjerdum přivezl na Norisring tento BMW 320, se kterým v DRM závodil Eddie Cheever.

 

Další z obětí pátku: Jolly Club Sierra Cosworth po Beppe Gabbianim.