Matej a Zdenka Kováčovci bilancují po 0žďanech.

M.Z.K. Racing Team odštartoval kopcovú sezónu v Ožďanoch

Pri prečítaní nadpisu článku ste si možno práve povedali „to čo je“? Aký M.Z.K.Racing Team, kto to je? Nebojte sa, za týmto novým tímom sa schovávajú známe tváre a to Matej a Zdenka Kováčovci.

No a práve Zdenka Kováčová odštartovala tohtoročnú kopciarsku sezónu podujatím XIV.Oždianske serpentíny 2026. Fanúšikom sa na tunajšej trati predstavila s tradičnou, dobrou Škodou Fabia v triede NP1 a v hodnotení seriálu Slovenský kopcový seriál.

„Sú to naše prvé preteky v sezóne. Ráno som mala menší problém so sviečkami, ale po ich výmene už zase ide motor mojej škodovky ako hodinky, čo ma veľmi teší. V druhej súťažnej jazde ma zase trochu potrápila prevodovka, keď mi nešlo zaradiť tretí prevodový stupeň. Štartujem v Slovenskom kopcovom pohári, presne tak ako v minuloročnej sezóne a som rada, že tu mám už aj nejakého konkurenta. Trať v Ožďanoch dobre poznám z minulosti, je pekná, ale dosť hrboľatá. Som v cieli, aj napriek tým drobným nedostatkom čo som spomínala, som spokojná a to je hlavné,“ povedala Zdenka Kováčová v sobotu po druhej súťažnej jazde, kde dosiahla výsledkovo na druhé miesto v triede NP2, ale aj na tretie v rámci kategórie Ženy.

V nedeľu preteky v Ožďanoch pokračovali v rovnakom slede ako v sobotu. Najskôr tréningové jazdy, potom súťažné. Aj tie Zdenka zvládla bez problémov a v cieli sa tešila z prvého miesta v triede NP1 a z tretieho v kategórii Ženy.

„Dnešok bol veľmi pohodový, moje autíčko poslúchalo na tisíc percent, takže sa stačilo iba voziť a nič nevyparatiť. Aj počasie vyšlo veľmi pekné a ja som si to celé poriadne užila. Rada by som aj touto cestou poďakovala všetkým partnerom M.Z.K. Racing Teamu za podporu, bratovi Matejovi za práce mechanika a otcovi, mame a môjmu priateľovi za podporu,“ doplnila Zdenka Kováčová v nedeľu po pretekoch.

Na začiatku sme spomínali, že M.Z.K. Racing Team sa skladá z dvojice jazdcov. Zdenka sa v Ožďanoch fanúšikom predviedla, jej brat Matej vša ostal iba v úlohe mechanika. Dôvod je jednoduchý. Matej ešte nemá doskladaný a doladený motor svojho Seata Leon. Teraz však kopciarov čaká viac ako mesačná pauza a tak bude mať času na doskladanie motora dosť. A my pevne veríme, že ich v štartovom poli na podujatí BABA SLOVAKIA 2026 uvidíme oboch.

PR

Miro Majláth