Tři jezdci týmu LUMIZA Racing bilancují po Ožďanech .

LUMIZA Racing Team odviedol v Ožďanoch poriadny kus dobrej práce

Dvaja jazdci v Toyote Yaris GR, jeden s vozidlom LADA VFTS. LUMIZA Racing Team sa v plnej paráde predviedla na podujatí XIV. Oždianske serpentíny 2026.

Treba povedať, že všetci traja jazdci fanúšikom predviedli výborné výkony. Laco Molčan, ktorý sa premiérovo s Toyotou Yaris GR predstavil záverom minuloročnej sezóny na Hutoch, sa v tomto roku rozhodol pokračovať naplno a „strihnúť“ si svoju takmer plnohodnotnú sezónu.

„Na Hutoch som štartoval oficiálne úplne prvýkrát a musím povedať, že ma to veľmi chytilo. Nenadarmo sa hovorí, že motoristický šport je droga. Je to veľmi návykové. Už od malička ma to ťahalo k pretekom automobilov, ale akosi vždy bola prednejšia robota, pričom na zábavu neostávalo veľa času. Teraz ma to ale chytilo naplno. Už pred sezónou bolo jasné, že zahraničné kopce nestíham, tak prvý tohtoročný štart bol až v Ožďanoch.

Bolo to super, aj keď som išiel iba jeden deň. V tom druhom sa za volant Toyoty posadil náš veľmi dobrý kamarát a mechanik, Roland Pecúch. Som spokojný a zase ma to nakoplo do ďalších pretekov, takže tento rok sa už vidíme na všetkých pretekoch, ktoré sa budú konať,“ zhodnotil Laco Molčan.

Ako už Laco povedal, počas druhého pretekárskeho dňa sa za volantom Toyoty Yaris GR predstavil Roland Pecúch, ktorého všetci poznáme z pôsobenia v spolupráci s vozidlami Lada. Prišiel, videl a vyskúšal novú techniku a v konečnom dôsledku bol aj spokojný: „Akosi neplánovane som sa posadil do tohto auta, za čo patrí veľká vďaka Lacovi Molčanovi. Auto je veľmi hravé, dobre sa ovláda a rýchle sa dá naň zvyknúť. Trošku som si musel zvykať na automatickú prevodovku, ale páčilo sa mi to. Časovo to bolo rovnako dobré, takže som spokojný.“

Trojicu jazdcov LUMIZA Racing Teamu dopĺňal Lacov mladší brat Tomáš, ktorý v Ožďanoch predstavil svoju novú lásku, Ladu VFTS. Samozrejme s týmto vozidlom doslova očaril skalných fanúšikov pretekov automobilov do vrchu, pričom nakoniec aj vyhral Lada Cup.

„Som rád, že som v Ožďanoch mohol štartovať. Auto funguje na tisíc percent, ja som sa rovnako snažil a toto spojenie fungovalo. Bolo to parádne zvezenie, verím, že aj fanúšikov v okolí trate som zabavil. Už sa teším na ďalšie vystúpenie. Lada VFTS je pripravená nielen na kopce, ale aj na rally, takže verím, že sa uvidíme aj na mojej domácej Rally Vranov,“ uzavrel Tomáš Molčan.

LUMIZA Racing Team má za sebou prvé preteky tohtoročnej sezóny a my sa už tešíme na ich ďalšie vystúpenie.

PR

Miro Majláth