Sebastiánovi Pástorovi závody do vrchu sedí.

Sebastiánovi Pástorovi preteky do vrchu jednoducho sedia

Mladý Bratislavčan Sebastián Pástor po úspechoch v motokárach v aktuálnej sezóne presadol do Toyoty Yaris GR a absolvuje celý majstrovský seriál pretekov automobilov do vrchu.

Za sebou má už štvrtý pretekársky víkend, pričom každá zo zdolávaných tratí bola pre neho novinka. A treba povedať, že sa s týmto hendikepom vyrovnal lepšie akoby niekto očakával.

„Priznám sa, že pre mňa to bol trochu šok. Predsa len presedlať z motokáry do výkonného auta nie je jednoduché, je to veľký skok. Začínal som sezónu v rakúskom Rechbergu, kde sa konali preteky zaradené do európskeho šampionátu. Bola tam krásna trať a výborná organizácia.

Pri jednej z mojich jázd som mal aj kontakt s bariérou, ale všetko dobre dopadlo. Nasledovala poľská Korczyna a zase to bola trať ktorá mi naozaj sedela, len tam nám neprialo počasie, pršalo a trať bola mokrá. Ale zase to bolo fajn, že som si mohol vyskúšať aj takýto povrch. Ústecká21, trať krásna, ale dosť úzka. Aj tu všetko fungovalo a v konečnom dôsledku to bolo fajn,“ zaspomínal Sebastián Pástor na prvú trojicu pretekov.

Tie štvrté sa už konali na domácom, rodnom Slovensku, v Ožďanoch. Trať síce kratšia, ale o to zradnejšia a poriadne uskákaná. Sebastián sa aj s touto výzvou vyrovnal lepšie ako dobre a výsledkom bolo najskôr v sobotu druhé miesto a v nedeľu tretie v rámci hodnotenia GR Cupu, ku ktorým počas oboch pretekárskych dní pridal aj dve druhé miesta v kategórii Junior a v triede 4b, kde sú Toyoty Yaris GR zaradené vybojoval jedno tretie a jedno štvrté miesto.

„Tunajšia trať sa mi veľmi páči. K tomu vyšlo aj počasie, čo tiež potešilo. S výsledkami som spokojný, samozrejme spokojnejší by som bol s víťazstvom, ale aj to niekedy príde. Auto fungovalo dobre, ja som sa úspešne vyhol retardéru, aj ostatným zábranám a doviezol som ho vždy celé do cieľa. Veľmi by som chcel poďakovať mojej rodine vďaka ktorej som tu a môžem robiť to, čo ma baví,“ doplnil Sebastián po pretekoch.

Teraz nielen na Sebastiána, ale aj ostatných jazdcov čaká viac ako mesiac dlhá pauza po ktorej sa opäť predstavia svojim fanúšikom na podujatí BABA SLOVAKIA 2026 v Pezinku.

PR

Miro Majláth