Zkrat lídra šampionátu: Bezzecchi v Brně inzultoval traťové komisaře a má zákaz startu! Chybět bude i Alex Márquez.

Zkrat lídra šampionátu: Bezzecchi v Brně inzultoval traťové komisaře a má zákaz startu! Chybět bude i Alex Márquez.

David Vychopeň | Motor MAX

Obrovský šok přišel po skončení sobotního Sprintu MotoGP. Lídr šampionátu Marco Bezzecchi (Aprilia Racing) se nezúčastní nedělního hlavního závodu Velké ceny České republiky. FIM MotoGP stevardi jej suspendovali.

Důvodem je Italovo nepřijatelné chování bezprostředně po jeho pádu ve zkráceném závodě. Podle oficiálního dokumentu stevardů Bezzecchi fyzicky napadl traťové komisaře: „Po pádu jste strčil a udeřil traťové maršály, kteří se snažili zajistit váš motocykl.“

Tento incident byl vyhodnocen jako porušení článku 3.3.2.2, což představuje jednání „poškozující zájmy sportu“. Stevardi po osobním slyšení potvrdili tvrdý trest v podobě suspendace pro nedělní závod. Tým Aprilia má právo se proti rozhodnutí odvolat do jedné hodiny od jeho zveřejnění.

Videa zde:

https://www.facebook.com/share/r/1VvTgqKmZc/?mibextid=wwXIfr

https://www.facebook.com/share/v/1BkoN5EsaR/?

Nedělní závod v Brně vynechá i Alex Márquez, soustředí se na zotavení

Kromě suspendovaného Marca Bezzecchiho bude na startovním roštu nedělní Velké ceny České republiky chybět ještě jedno zvučné jméno. Alex Márquez (BK8 Gresini Racing MotoGP) se po důkladné konzultaci se svým týmem a lékařským personálem MotoGP rozhodl z probíhajícího závodního víkendu odstoupit.

Španělský jezdec sice v pátek dostal zelenou k návratu do akce po vynechání dvou předchozích závodů a v sobotní kvalifikaci si dokonce dokázal vyjet 14. místo na startu, následky jeho těžkého pádu z Velké ceny Katalánska ho však stále limitují. Aby nic neuspěchal a mohl se plně soustředit na svou probíhající rekonvalescenci a návrat ke stoprocentní fyzické kondici, rozhodl se zbytek brněnského programu definitivně vynechat

 

Zdroj: MotoGP